Terapeutické masáže

Prožitá traumata počínaje narozením, dlouhodobý stres, šok, vztahová traumata, sebedestruktivní přesvědčení, silné životní události – to vše se zapisuje do těla. Ztělesňujeme svůj příběh.

Průvodním jevem na fyzické úrovni bývá mělký dech, tíha na hrudi, bolestivá spasmata, chronické stažení a omezená pohyblivost. Často se objevují migrény, třes nebo brnění.

Na emocionální úrovni se v těle drží úzkost, smutek, deprese, strach ze života, vztek, apatie nebo obecná nechuť k životu.

Energie v těle proudí nerovnoměrně. Některá místa v těle drží ve spasmatech negativní energii a traumata, jiná jsou zase hypotonická, tedy zcela bez napětí a bez síly. Stažené energetické brány, především pánevní dno, bránice nebo šíje neumožňují volné proudění životní energie a síla energetických center je narušená nebo kolísavá.

Masáže a práce s tělem umožňují ZBAVIT SE FYZICKÉ i EMOČNÍ BOLESTI a otevřít se rovnoměrnému ozdravnému proudění energie. Jsou podpůrnou technikou k verbální terapii i samostatným ozdravným procesem.

Přináší úlevu, uvolnění, emoční detox, návrat životní energie, vrací vědomí do těla a nás tak vrací do života.

Na setkáních kombinuji techniky jednotlivých terapeutických masáží podle domluveného záměru a zadání na základě úvodního rozhovoru. Stačí říct, co vás bolí nebo trápí. Nemusíte tedy mezi níže uvedenými technikami vybírat.

Na závěr masáže, kdy jsou tělo i mysl uvolněné, lze pracovat se sugescí, afirmacemi nebo vizualizací a překonat tak zdánlivě nedosažitelné mety k lepšímu vnímání sebe sama. Naše sebedestruktivní programy nejsou nepřekonatelné.

Co jednotlivé techniky umí a kde se vzaly? Již více než 100 let jsou techniky spojující duši a tělo předmětem psychologického a psychiatrického zkoumání.

Biodynamické masáže

Biodynamika je psychoterapeutická metoda vyvinutá norskou psycholožkou Gerdou Boysen. Jejím základním předpokladem je, že tělesné i duševní procesy se vzájemně ovlivňují a vytvářejí jednotný systém. Vnesla lékařskou vědu a materialistické vysvětlení do prastarých technik práce s energetickým tělem. Objevila funkci psychoperistaltiky, tedy doslova trávení emocí, kdy tělo vstřebává zadržené stresové hormony z tělesných tekutin ve střevech a tím nastává úleva na úrovni psychické i fyzické. Co se děje při biodynamické masáži? Masáž startuje sebeozdravné procesy v těle, přináší úlevu při stresu, uvolňuje svalová spasmata, přináší emocionální detoxikaci.

Deep draining – masáž na uvolnění hluboko uložených emocí v těle

Tato masážní technika (opět vyvinutá Gerdou Boysen) dokáže změnit a uvolnit neurotické držení těla a omezený režim dýchání. Je to vlastně psychoanalýza na tělesné úrovni. Pracuje na různých tělesných úrovních, od okostice, přes svaly, šlachy, fascie, lymfu, kůži – až k auře, aby se životní energie uvolnila na každé z těchto úrovní, tedy fyzické i energetické. Je to technika vhodná i pro klienty, kteří si na verbální úrovni zpracovali už hodně emocionálního materiálu, ale neuróza (úzkost či strach) stále vězí v těle a potřebuje být uvolněna a strávena. Ať už máte fyzickou bolest, emoční nebo jste otevření přijmout existenci energetického a emocionálního jemnohmotného těla, masáže vám otevřou cestu k životní radosti.

Bioenergetické masáže a uvolnění „krunýře“ – chronického napětí v těle

Zakladatel bioenergetické analýzy Alexander Lowen navazuje na dílo Wilhelma Reicha a jeho teorii charakterových struktur (schizoidní, orální, psychopatická, masochistická a rigidní), které vznikají na základě našich ranných dětských traumat. Chronické stažení svalů způsobené prožitými stresy a traumaty vytváří tzv. krunýř (nebo pancíř). Ten znemožňuje volné dýchání a tím snižuje množství životní energie. Vznikl proto, aby člověka uchránil před bolestivými a nepříjemnými zážitky, ale pokud chronicky zůstává v těle, neumožňuje ani projevit se na venek či svobodně prožívat emoce, tedy ani ty kladné. Masáže zvyšují spontaneitu, vracejí citlivost, zostřují myšlení. Mají za cíl osvobodit člověka od zafixovaných traumatických zážitků minulého života. Součástí procesu jsou i uvědomění a pochopení jak vznikla, tedy pochopení osobního příběhu v souvislosti s tělem.

Masáž pánevního dna – vaginální mapování

Pánevní dno je často úložištěm mnoha emocí a traumat. Hromadí se zde napětí a emoce spojené s ženskou sexualitou a mateřstvím, a to ať už jsou naplněné nebo nikoli. Porody, potraty, lékařské zásahy, neschopnost otěhotnět, nedobrovolný, necitlivý nebo nechtěný sex, vlastní tabu spojená s vagínou, popření ženství, nesoulad s cyklem… Toto napětí se za čas stane trvalé a zapříčiní celkovou ztuhlost pánevní oblasti, nedokrvení, necitlivost. Postupně může přejít v bolesti, poruchy nebo bolestivost cyklu, výtoky (říká se, že vagína pláče), sexuální znecitlivění, nemožnost dosáhnout orgasmu, pálení nebo jiné lékařské potíže. Technika vaginálního mapování tato spasmata pomalu uvolňuje a osvobozuje tak tělo do radosti, citlivosti a lepšího sexuálního prožívání. Více o této technice se můžete dočíst ZDE.

Tantrické léčení

Tantrické masáže se bohužel promíchaly s erotickými. Přesto ve své původní podobě mají obrovský léčivý i osobnostní potenciál pro práci se studem, sebepřijetím, rozprouděním základní životní, tedy sexuální energie. Tantrické odzbrojení je také terapeutická technika, která uvolňuje proudění v těle.

Chcete mi nechat vzkaz, něco mi napsat nebo se rovnou objednat?