Bioenergetika

Zakladatel bioenergetickié analýzy A. Lowen (žák Wilhelma Reicha) začal jako první pracovat při psychoterapii s tělem a s energetickými procesy

Naše tělo nedokáže lhát a my doslova ztělesňujeme naši životní energii a zkušenost. Do těla se nám zapisují naše traumata. Náš postoj tvoří naši realitu A naopak… Zadržování nebo expanze energie vykreslují náš charakter.

Pomocí práce s tělem můžeme tak vyléčit svou duši. Zjistit, kde držíme v těle napětí, kde zadržujeme energii.

Naše raná traumata vytvářejí naše charakterové struktury (schizoidní, orální, masochistické, rigidní a psychopatické). V dětství jsme si vytvořili určitá obranná schémata, která formovala náš postoj ke světu i naše těla. Rodiče hrají s dětmi vždy přesilovku a byla to tak naše strategie přežití. Když se tento postoj a jeho zápis v těle naučíme rozeznávat, můžeme se od něj osvobodit. V dospělosti už totiž tato obranná schémata nepotřebujeme.

Dlouhodobé životní postoje vytváření na těle doslova svalový krunýř. Tedy „zatuhlá místa“, kde sedí napětí a stagnuje energie. S ním pracují biodynamické i bioenergetické masáže. Pracují se zadrženými emocemi i s nepříjemnými zážitky z dětství. Svalový krunýř se postupně rozpouští, mění se prožívání emocí a tím i myšlení. Mění se tím k lepšímu kvalita naší existence na tomto světě.

Bioenergetika je cesta sebepoznání skrze tělo. Kdo jsem já a jaká je moje pravda. Pojďme si všímat svého těla.

Chcete mi napsat nebo se rovnou objednat?