Tělo jako chrám

Masážemi k energetickému a emocinálnímu tělu

Tělo je nositelem naší životní energie.  Ať už se cítíme unavení a bez energie nebo živí a radostní, klíče k těmto pocitům jsou v těle a odrážejí náš psychický stav.

Energie je ve východních systémech označovaná též jako prána nebo chi, je pozorovatelná jako aura, západní medicína používá výraz „vitální tělo“. Naše energetické tělo žije s námi a i když není běžným okem viditelné, ovlivňuje velmi podstatně náš život. Na subatomární úrovni jsme víc vibrace, než hmota.

Energetické tělo při silných emocích jako při radosti, vzteku nebo milování vystupuje daleko za hranice fyzického těla, ve strachu a úzkosti se naopak stahuje dovnitř.

Naše tělo si vše pamatuje. I to, co mysl už dávno vytěsnila nebo překroutila. Od narození do smrti si pamatuje všechny události, emoce i zranění. Když některá emoce přetrvává dlouho, ať už je to radost nebo úzkost, má velmi silný zápis. Doslova „ztělesňujeme“ naše prožitky: tlak na hrudi, stažený žaludek, tíha na ramenou, ze které se stahuje šíje a bolí za krkem – to všechno jsou bolesti které nesou otisky našeho života a ovlivňují náš životní postoj, a to jak faktický postoj těla, tak naše životní postoje a „pózy“. Ztělesňujeme, v jakých vztazích se pohybujeme, pod jakým tlakem žijeme, jak se cítíme. Když si včas všimneme napětí, nemusí přerůst do nemoci.

Dlouhodobý stres a úzkost stahuje mezižeberní svaly, dělá náš dech mělčí a ubírá nám tak na živosti. Doslova přicházíme o energii. Chybí nám pak v životě a k realizaci našich tužeb, kdy se nedokážeme hnout z místa. Ve chronicky stažených místech energie neproudí, snižuje se citlivost. Radost a vzrušení se stávají nedostupnými.

Masáže a dech jsou techniky, které dokáží energii zase rozproudit. Dotek dokáže odemknout paměť těla, uvolnit vzpomínky a zadržené emoce. Naše energie je moudrá a odemyká ty zážitky, které jsme schopni vstřebat. Když se energie z minulosti uvolní, ukáže nám, jak doposud ovlivňovala naše rozhodnutí, prožívání a postoje. Toto porozumění nám umožní vědomou volbu do dalšího života a přestane nevědomě ovlivňovat naše rozhodování.

Bioenergetika, biodynamické masáže a deep draining jsou metody, které spojují východní nauky o energii a západní psychologii. Pracují s tělem a s emocemi, stejně tak jako s duší. Cílem je zvýšení hladiny energie v těle, uvolnění chronického napětí a křečovitosti, které se projevují i navenek v našem chování a prožívání. Změna dechového vzorce, tedy prohloubení dechu, aktivuje látkovou výměnu a zvyšuje hladinu energie v těle. Energetické masáže uvolňují zadržovanou energii, svalové napětí, strnulé postoje a zadržené emoce. Náš život přestává být ve vleku minulosti.

Je to cesta do uvolnění, svobody, spontaneity, radosti a elánu. Energie námi začne proudit, pokud se jí otevřeme.

Chcete se taky otevřít životní radosti?

Chcete mi nechat vzkaz, něco mi napsat nebo se rovnou objednat?