fbpx

Biodynamická masáž

Biodynamická masáž pracuje s energií, kterou se snaží rozproudit a s uloženými emocemi, které se snaží uvolnit. Startuje sebeozdravné procesy v těle. Je součástí body-psychoterapie. Je dobrou volbou, pokud cítíte, že chcete pracovat s energií, ale nejste zatím otevření pracovat s intimitou.

Blogový článek o tom, co se děje při biodynamické masáži najdete ZDE.

Emoce jako stres, úzkost, napětí, ale i nadměrná zátěž nebo únava se podepisují na našem těle a ukládají se v podobě zatuhnutí. Když jsou tyto stavy dlouhodobé a neřešené, vytvářejí svalový pancíř. Tento pojem zavedl Wilhelm Reich, rakousko-americký psychiatr a psychoanalytik. Dále s nimi pracovala Gerda Boysen, norská psycholožka a fyzioterapeutka. Opancéřování se tvoří jako obrana proti psychickým zraněním (tedy pro události jdoucí z vnějšku k nám), ale zabraňuje nám také v autentickém projevu (tedy od nás k vnějšímu světu). Omezuje schopnost prožitku, emocionálního výrazu, prožívání a jednání. Tím, že jsme se zavřeli před bolestí, jsme se ochudili i o prožívání radosti. Všeho jen tak pomálu… Pak žijeme jen tak napůl, opatrně.

Nejčastějšími místy jsou šíje, záda, hrudník nebo bránice a oblast pánve. Důsledkem těchto zatuhnutí je i mělký dech, špatná látková výměna a tím tedy i celkový pokles energie. To může způsobovat migrény, nespavost, dlouhodobou únavu, chronický stres a celkovou nepohodu. Uvolnění vzniklých svalových spasmů pak ovlivňuje i naše vnitřní prožívání a osvobozuje nás.

V neposlední řadě jsou však tyto masáže především velmi příjemné. Mohou být relaxační nebo vitalizující. Budete po nich cítit úlevu a nárůst energie. Série masáží dokáže přinést změny do života, uvolnění i změnit postoj těla.

Chcete mi nechat vzkaz, něco mi napsat nebo se rovnou objednat?