Tělo jako chrám

Bod úzkosti

Bod úzkosti. Tam, kde se úzkost stahuje jako pavučina.

O úzkosti se většinou bavíme jako o psychickém stavu. Má celou škálu od strachu, fobií nebo pocitů stísněnosti. O její psychické formě bylo napsáno dost. Někdy je zcela přirozená a je zcela na místě jako varovný pocit.

Problém ale nastává, když je chronická. Někdy si úzkostné pocity střádáme léta. Někdy i krátkodobý významný stres založí jádro této nepříjemné bolesti.

Ten plíživý stísněný pocit má jádro někde mezi solarem a pupíkem. Někdy působí stálou bolest, někdy jen občas píchne nebo nedovolí se zcela nadechnout… Může se projevovat bolestí, stažením, špatným trávením. Někdy se propisuje do bolesti kolem beder.

Nicméně – bolest do těla nepatří. Možná už jste nahlédli na příčiny, odstranili stresory. Třeba už jste vyzkoušeli psychoterapii i léky. A ten pocit stále nemizí. Zůstává v těle. I na úzkost se však dá sáhnout a lze uvolnit dotekem.

Na dotek bývá místo citlivé, když hlouběji zaboříme prsty tak až pichlavé.

Už jste byli na masáži břicha? Na záda chodí skoro každý. Ale na břicho skoro nikdo, přestože se tam skrývá tolik napětí.. Jedna z technik metody deep draining, uvolnění hluboko uložených emocí v těle, zachází i s tímto zvnitřnělým napětím.

Překvapením bývá pamět těla, která bolest někdy odplaví i se vzpomínkami. Odplaví se i odložené a neprožité emoce.

Přichází pak úleva, možnost se plně nadechnout, pocit uvolnění, plynutí. Zlepší se trávení, zmizí pocit zabetonovaného břicha.

Jestli vás úzkost stále trápí, přijďte to vyzkoušet.

Chcete mi nechat vzkaz, něco mi napsat nebo se rovnou objednat?