fbpx

Rituály

Rituály provázely výjimečné okamžiky člověka od nepaměti. Lidská mysl se příliš nezměnila, ale rituálů ubylo. Zbyly jen takové ty obligátní jako svatby, promoce nebo pohřby. Když si ale prohlédneme své životy, najdeme pro nás osobně určitě daleko víc podstatných okamžiků a milníků. Dospívání, první milování, stěhování, postavení domu, nástup do nové práce, založení firmy, rozchody, setkání, cesty, narození dětí, jejich odchod z hnízda. Některé okamžiky se můžou týkat i čistě jen vašeho vnitřního života. Nějaká prozření, sliby sobě samotnému, změny vnitřního nastavení, toho, co už dělat nebudu a co pouštím, koho opouštím nebo komu odpouštím. Co si chci do svého života přitáhnout a co už nepotřebuji. Nebo komu z celého srdce děkuji a za co cítím v životě vděčnost…

Rituál je výjimečný okamžik. Provází ho určitý změněný stav vědomí, a proto díky němu vznikají v naší mysli silné zápisy. Můžou se tak stát opravdovým milníkem, když potřebujeme v životě něco změnit. Je třeba mít jasný záměr. Může vyplynout z našich předchozích setkání. Umět si přát není tak snadné, jak by to mohlo vypadat, protože přání mají tendenci se plnit a někdy by nás pak mohlo překvapit jak…

Jestli jste víc ezo, můžete tomu říkat čarování. Jestli jste víc byznys, můžete tomu říkat práce s vizualizací. Každopádně začnete být tvůrcem vlastní reality.

Rituály mají svůj čas a svá pravidla. Naši předkové moudře vymysleli kolo roku, abychom na sobě mohli celý rok pracovat. I úplňky a novoluní mají svůj význam.

Jestli budete mít potřebu posvětit své rozhodnutí nebo nový životní krok rituálem, vysvětlím vám podrobnosti. Není to součástí mojí čistě obchodní nabídky, protože je k tomu třeba určitá osobní rezonance a přesvědčení.
Nabízím je pouze těm, se kterými se již znám z koučinku nebo z masáží. Pro mě je to životní cesta, ale určitě nemusí být pro každého.